آموزش خرید و فروش و ترید ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس

سلام خدمت همراهان گرامی
در این مطلب قصد داریم آموزش کامل خرید و فروش و ترید ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس را خدمت شما ارائه کنیم. اگر شما هنوز در این صرافی ثبت نام نکرده‌اید می‌توانید با مطالعه مقاله آموزش ثبت نام در صرافی Binance ابتدا حساب کاربری خود را ایجاد و سپس با آموزش‌های ارائه شده در این مطلب در بایننس فعالیت کنید.

مراحل انجام معاملات در صرافی بایننس:

۱- افزایش موجودی حساب:

پس از ثبت نام و ورود به اکانت خود، برای شروع ترید در صرافی بایننس در وهله اول نیاز دارید تا پول را به حساب کاربری خود انتقال دهید. شما از طریق هر یک از ارزهایی که این صرافی پشتیبانی می‌کند، می‌توانید حساب خود را شارژ کنید اما توصیه می‌کنیم برای شارژ حساب خود حتی الامکان از بیت کوین یا اتریوم استفاده نمایید. با مراجعه به گزینه Funds در منوی بالایی ۴ بخش به شما نشان داده می‌شود:

  • Balances : نشان دهنده میزان موجودی ارزهای شما در وب سایت بایننس
  • Deposits : انتقال ارز به حساب کاربری شما در بایننس
  • Withdrawals : انتقال ارز از حساب بایننس به کیف پول شما
  • Transaction history : نمایش دهنده تاریخچه کامل ورود و خروج ارز و همچنین گزارشات استفاده شما در این صرافی

با کلیک بر روی گزینه Deposits به صفحه ای مانند تصویر زیر هدایت خواهید شد:

آموزش خرید و فروش و ترید ارز دیجیتال در صرافی بایننس

 

همانطور که در تصویر فوق می‌بینید لیستی از ارزهای پشتیبانی شده توسط بایننس قابل مشاهده است. در هر سطر به ترتیب کد اختصاری ارز، نام ارز، کل موجودی، موجودی قابل انتقال، موجودی در حال پردازش (دستور فروش ارز را گذاشته اید اما معامله انجام نشده است. به همین دلیل جهت انتقال ارز باید صبر کنید که معامله انجام شود یا معامله را کنسل نمایید)، معادل بیت کوین ارز مورد نظر، ورود ارز و خروج ارز مشاهده می‌شود. جهت انجام معامله و خرید ارز مورد نظرتان، ابتدا باید مقداری از ارز دیجیتال (مثلا بیت کوین یا اتریوم) موجود در کیف پول شخصی خود را به کیف پولتان در بایننس منتقل کنید. برای این کار روی گزینه Deposit کلیک کنید. در اینجا ما قصد داریم بیت کوین را به کیف پولمان در بایننس انتقال دهیم. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، آدرس کیف پول و QR-CODE شما قابل مشاهده است. با استفاده از آن مقداری بیت کوین به حساب خود در بایننس واریز کنید.

آموزش خرید و فروش و ترید ارز دیجیتال در صرافی بایننس

بعد از ارسال پول منتظر بمانید تا مبلغ ارسال شده در حساب شما ظاهر شود. همانطور که در تصویر زیر مشخص شده، مقدار بیت کوین و معادل دلاری آن که در ابتدا صفر بود، در حساب شما نمایش داده می‌شود.

آموزش خرید و فروش و ترید ارز دیجیتال در صرافی بایننس

۲- تبدیل پول (بیت کوین) به سایر ارزهای دیجیتال:

حال که بیت کوین در حساب شما است، به وسیله آن می‌توانید هر ارزی را که می‌خواهید خریداری کنید. جهت انجام این کار بر روی گزینه Exchange در بالای صفحه کلیک کرده و گزینه Basic را انتخاب نمایید. این صفحه متشکل از بخش‌های مختلف است که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم. (برای بزرگنمایی تصویر می‌توانید روی آن کلیک کنید)

آموزش خرید و فروش و ترید ارز دیجیتال در صرافی بایننس

  • سمت راست و بالای صفحه بازارهای موجود را مشاهده می‌کنید. صرافی بایننس در حال حاضر در چهار بازار بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، بایننس (BNB) و دلار (USDT) فعالیت می‌کند. با کلیک بر روی هر کدام می‌توانید زیرمجموعه‌های آن را مشاهده کرده و ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال ما می‌خواهیم موجودی بیت کوین خود را به ارز لیسک تبدیل کنیم. ابتدا روی BTC کلیک می‌نماییم. سپس در بین زیر مجموعه‌ها به دنبال لیسک می‌گردیم و یا نام اختصاری آن را جست و جو می‌کنیم و بعد از یافتن بر روی آن کلیک می‌نماییم. (پنجره شماره ۱ در تصویر بالا)
  • بعد از کلیک بر روی نام ارز، شما می‌توانید در بالای صفحه، به ترتیب از سمت چپ آخرین قیمت، میزان تغییرات، بیشترین و کمترین قیمت و حجم معاملات در ۲۴ ساعت گذشته را مشاهده نمایید. همچنین در زیر این اعداد نمودار قیمتی لیسک به بیت کوین قابل مشاهده است. (شماره ۲ در تصویر بالا)
  • در سمت چپ این صفحه نیز، سفارشات خرید و فروش کلیه کاربران بایننس را می‌توانید ببینید. در این لیست نیز به ترتیب از سمت چپ قیمت عرضه یا تقاضا، تعداد و همچنین معادل کل بیت کوین آن را مشاهده می‌کنید. (پنجره شماره ۳ در تصویر بالا)
  • در قسمت پایین این صفحه نیز مهم ترین بخش یعنی بخش خرید (Buy) و فروش (Sell) قرار گرفته است. همانطور که مشاهده می‌کنید این بخش از سه قسمت Market ، Limit و Stop-Limit تشکیل شده است. در ادامه این بخش و نحوه کار با آن را مفصل توضیح خواهیم داد. (پنجره شماره ۴ در تصویر بالا)

۳- خرید و فروش ارز دیجیتال با استفاده از پنجره پایینی:

همانطور که در بالا گفتیم با استفاده از این پنجره می‌توانید خرید و فروش را در ۳ حالت مختلف انجام دهید. هر یک از این ۳ حالت ویژگی های خاص خود را دارند که به تریتب آن ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

Limit : با استفاده از پنجره Limit می‌توانید سفارش خرید و فروش خود را به قیمت دلخواه خود ثبت کنید. شما می‌توانید در فیلد Price قیمت مورد نظر خود برای خرید یا فروش و در فیلد Amount مقداری که می‌خواهید خرید یا فروش کنید را مشخص کنید. بعد از پر کردن این دو فیلد قیمت کل خرید یا فروش برای شما محاسبه و به نمایش در می‌آید. حال با کلیک بر روی کلید Buy و یا Sell می‌توانید دستور خود را وارد کنید تا به محض این که دستوری معادل قیمت اعلام شده توسط شما، به وسیله فرد دیگری انجام شد، معامله انجام شود.

آموزش پنجره limit در صرافی بایننس

Market : در پنجره Market شما قادر خواهید بود خرید یا فروش خود را به بهترین قیمت عرضه و یا تقاضا شده در لحظه خرید و فروش انجام دهید. در پنجره Market بر خلاف پنجره Limit شما فقط تعداد را مشخص می‌کنید و با کلیک بر روی دستور خرید یا فروش، معامله شما با بهترین قیمت ارائه شده در آن لحظه انجام می‌گیرد. (پیشنهاد شخصی من این است که حتی الامکان برای معاملات خود از این پنجره استفاده نکنید)

آموزش پنجره market در صرافی بایننس

Stop-Limit (تعیین حد ضرر برای سفارشات) : در این پنجره شما می‌توانید مشخص کنید که اگر قیمت بازار به حد مدنظر شما (Stop) رسید، سفارش خرید یا فروش با قیمت پیشنهادی شما (Limit) وارد بازار شود. اصلی ترین کاربرد این پنجره جلوگیری از ضرر بیش از حد شما در معاملات می‌باشد.

آموزش قرار دادن حد ضرر در صرافی بایننس

برای درک تفاوت بین این پنجره و پنجره Limit به مثال زیر دقت کنید:

فرض کنید شما ارز نئو را با قیمت ۰٫۰۱۸۲ بیت کوین خریداری نموده اید و بعد از مدت کوتاهی قیمت نئو پایین آمده و به ۰٫۰۰۱۷۵ بیت کوین رسیده است. قاعدتا شما نمی‌خواهید کل سرمایه خود را از دست بدهید و برنامه ریزی کرده اید اگر قیمت نئو از ۰٫۰۱۶۰ بیت کوین پایین تر آمد آن را به فروش برسانید تا از ضرر بیشتر خود جلوگیری کنید. خب شما که ۲۴ ساعت نمی‌توانید پای سیستم خود بنشینید تا قیمت ها را چک کنید. پس با خود می‌گویید از طریق پنچره Limit دستور فروش نئو را در قیمت ۰٫۰۱۶۰ بیت کوین قرار می‌دهم. باید بگویم سخت در اشتباهید و قطعا ضرر خواهید کرد. چون اگر شما از طریق پنجره Limit اقدام به فروش ارز خود زیر فعلی قیمت بازار بکنید، سفارش شما فورا در همان لحظه انجام و خوش بحال آن فردی خواهد شد که ارز مورد نظر خود را با قیمت به مراتب پایین تر، از شما خریداری نموده است.

تنها راه این است که شما تعیین کنید اگر قیمت نئو در صرافی بایننس به محدوده مثلا ۰٫۰۱۶۵ بیت کوین رسید، بایننس به صورت خودکار نئو های شما را با قیمت ۰٫۰۱۶۰ بیت کوین برای فروش در سایت قرار دهد. با استفاده از این کار از ضرر احتمالی خود جلوگیری خواهید کرد. اگر هم قیمت نئو دوباره روند صعودی خود را پیش گرفت و به قیمت تعیین شده شما نرسید، سفارش شما انجام نمی‌شود و شما از این معامله سود خود را بدست خواهید آورد.

۴- انتقال ارز دیجیتال خریداری شده به کیف پول شخصی :

اگر به قصد ترید در وب سایت بایننس فعالیت نمی‌کنید و صرفا می‌خواهید ارزی را به امید سود آوری در دراز مدت نگهداری کنید، توصیه می‌کنیم حتما ارز مورد نظر را از بایننس خارج و به یک کیف پول مطمئن‌تر انتقال دهید. برای این منظور کافی است به بخش Funds برگردید و پس از مشاهده مقدار ارز خریداری شده در کیف پول مربوط به خود، اقدام به ارسال آن از طریق گزینه Withdrawal نمایید. جهت اینکار باید آدرس کیف پول شخصی خود را در بخش Address وارد کنید. در بخش Label نیز یک نام دلخواه برای آدرس کیف پول شخصی خود انتخاب کنید تا دفعات بعد تنها با یک کلیک بر روی اسم ثبت شده در بخش لیبل، آدرس کیف پولتان را مشاهده نمایید. در فیلد بعدی تعدادی که می‌خواهید ارسال شود را وارد کنید. در پایین آن هم کارمزد انتقال ارز مورد نظر نوشته شده است که از مبلغ کل شما کسر می‌شود. شما باید بعد از چک کردن آدرس کیف پول و تعداد مورد نظر بر روی گزینه Confirm withdraw کلیک نمایید تا انتقال ارز مورد نظر صورت بگیرد.

آموزش برداشت ارز دیجیتال و واریز به کیف پول از صرافی بایننس

امیدوارم این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. لطفا نظر و سوال خود را درباره این مقاله در قسمت نظرات همین نوشته برای ما ارسال بفرمایید.