راهنمای جامع استفاده از سیگنال های خرید ارزهای دیجیتال

وبسایت UTrade.ir اولین مجموعه ارائه دهنده سیگنال های خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران می‌باشد. هر سیگنالی که در این وبسایت ارائه می‌شود، حاوی اطلاعاتی است که شاید برای بعضی از افراد که تازه با دنیای ترید ارزهای دیجیتال آشنا شده اند، سوالاتی درباره آن ها پیش بیاید. شاید با خود بپرسید که معنی کلمه تارگت چیست؟ تارگت اول و دوم چه فرقی با هم دارند؟ یا حد ضرر (حد توقف) چیست و چه کاربردی دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا تک تک این اصطلاحات را مورد بررسی قرار دهیم. 

آموزش اصطلاحات مورد نیاز برای ترید ارزهای دیجیتال:

ارز معامله :

ارزی است که شما برای ترید کردن و خرید ارز دیجیتال ثانویه از آن استفاده می‌کنید. مثلا در سیگنال خریدی پیشنهاد شده که ارز ترون را بر مبنای بیت کوین خریداری کنید و در قیمت های بالاتر به فروش برسانید. عموما ارز معامله بیت کوین (یا ساتوشی واحد کوچکتر آن) اتریوم و یا دلار تتر می‌باشد. (به عبارت دیگر ارز معامله حکم همان تومان را دارد که شما با استفاده از آن می‌توانید اقلام مورد نظر خود را خریداری کنید)

محدوده خرید :

آن رنج قیمتی است که شما باید ارز مورد نظر را در آن بازه خریداری نمایید.

تارگت :

کلمه تارگت در لغت به معنی هدف می‌باشد و در ترید کریپتوکارنسی ها نیز به معنی آن نقطه ای است که قیمت ارز دیجیتالی که شما برای خرید یا فروش مشخص کرده اید به آن می‌رسد. در سیگنال های ارائه شده در وب سایت UTrade سه تارگت برای سرمایه گذاران ارائه شده است که با استفاده از آن ها می توانن فروش پله ای را ایجاد کنید.

بدین صورت که پس از خرید ارز دیجیتال در محدوده خرید مشخص شده، شما می‌بایست به ترتیب در تارگت اول ۵۰ درصد، در تارگت دوم ۲۵ درصد و در تارگت سوم نیز ۲۵ درصد باقیمانده را به صورت پله ای برای فروش قرار دهید.

محدوده خرید تارگت اول تارگت دوم تارگت سوم حد ضرر در ترید کریپتوکارنسی ها

حد توقف یا حد ضرر (SL) :

حد ضرر یا Stop Limit (در برخی مارکت ها Stop Loss) دقیقا همان نکته ای است که اکثر تریدر های تازه کار کاملا به آن بی اعتنا هستند و در معاملات خود اصلا به آن دقت نمی‌کنند. حد ضرر در واقع مصداق بارز ضرب المثل «جلوی ضرر رو هرجا بگیری منفعته» می‌باشد. با در نظر گرفتن حر ضرر برای معاملات خود اگر به هر دلیلی سیگنال ارائه شده نتوانست به تارگت های ارائه شده برسد، شما با یک ضرر خیلی کم می‌توانید از آن سیگنال خارج شوید تا از ضرر های خیلی بیشتر (و در بری موارد نادر نابود شدن سرمایه خود) جلوگیری نمایید.

 

حد توقف حد ضرر در ترید ارزهای دیجیتال

برای پی بردن به اهمیت بیشتر حد ضرر بگذارید یک مثالی برای شما ارائه دهم. فرض کنید شما می‌خواهید ارز دوج کوین را در قیمت پایین خریداری کنید تا به امید افزایش قیمت در قیمت های بالاتر بفروشید. دقیقا در همین وانفسا گروهی با برنامه ریزی قبلی قصد دارند با ایجاد پامپ و دامپ (به طور خلاصه پامپ و دامپ یعنی افزایش و کاهش بسیار بسیار شدید قیمت یک ارز در بازه زمانی کوتاه) برای ارز دوج کوین، سودهای کلان به جیب بزنند. اگر شما برای معامله خود حد توقف مشخص نکرده باشید مشاهده می‌کنید که در یک بازه زمانی خیلی کوتاه ارز مورد نظر شما صد ها درصد افت قیمت داشته و تقریبا سرمایه شما نابود شده است. اما اگر حد ضرر برای معامله خود در نظر می گرفتید، به محض افت قیمت پیشنهاد فروش شما به صورت خودکار در دستور کار قرار داده می شد و با یک ضرر خیلی کم (در حد ۵ درصد) از نابود شدن سرمایه خود جلوگیری می کردید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره حد توقف و چگونگی کار با آن پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی بایننس را مطالعه بفرمایید.

مدت زمان :

در جدول اطلاعات مربوط به هر سیگنال گزینه دیگری تحت عنوان مدت زمان وجود دارد. مدت زمان یعنی آن بازه ای از زمان که سیگنال ارائه شده باید به تارگت های پیش بینی شده برسد. مدت زمان در سه حالت کوتاه مدت (حداکثر یک هفته) میان مدت (بین یک هفته تا یک ماه) و بلند مدت (بیشتر از یک ماه) تنظیم شده است.

آیدی سیگنال :

به دلیل تعداد زیاد سیگنال ها و یا ارائه چند سیگنال برای یک ارز، تمام اطلاع رسانی های وب سایت UTrade بر مبنای آیدی هر سیگنال انجام خواهد شد. شما با داشتن آیدی منحصر به فرد هر سیگنال می‌توانید اعمال زیر را انجام دهید:

۱- در اکانت های وب سایت UTrade در صفحات اجتماعی می‌توانید با استفاده از عبارت id# (مثلا ۳۳۹#) مستقیما به پست مربوط به آن سیگنال مراجعه کنید.

۲- در سیستم اطلاع رسانی با توتیفیکیشن تمامی اعلانات بر مبنای آیدی هر سیگنال اطلاع رسانی خواهد شد.

۳- شما با داشتن آیدی هر سیگنال می‌توانید مستقیما با تایپ آدرس utrade.ir/?p=id (مثلا utrade.ir/?p=339) به صفحه سیگنال مورد نظر در وب سایت مراجعه نمایید.

امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. هر سوالی در این زمینه دارید لطفا در بخش نظرات همین مقاله منتشر بفرمایید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.